1 Yıl Hizmet Garantili Servis

Televizyon Ses Var Görüntü Yok

Bir sabah uyandığınızda tv’nizi açtığınızda “programlanmamış” veya sinyal yok arıza görürseniz şaşırmayın bunu şu şekilde açıklayayım...

Uydu kablosu.
Kablolunuzdan kaynaklanan veya çanağınızdan kaynaklanan bir sorun olabilir. Bundan emin olmak için bir uyducu çağırıp sinyal olup olmadığına baktırın. Çanak yön değiştirmiş olabilir. Karşılaştığımız bir diğer sorun yağan yağmur sonrası kablo tesisatından cihaza su gelmesi. Olmaz demeyin çok karşılaşıyoruz. Turner girişinden kabloyu sökün ve ucunu kontrol edin. Islaklık veya kararma veya kahverengi bir renk var mı? Varsa tesisattan su yürümüş demektir. Bu da turner girişini etkisiz hale getirmiştir. Önce kablo tesisatını sonra Tv’nin turner girişinin değişimi yaptırmanız gerekli.

Uydu alıcı problemi.
Bir diğer neden ise çeşitli voltan düşemesi veya yükselmesi sonra harici uydu alıcınızın devre dışı kalmasından kaynaklanır. Tivibu, D-Smart, Digitürk, Kablolu tv vb alıcılar voltajdan kaynaklanan sorunlardan dolayı anakartından veya güç kaynaklarından dolayı Tv ile arasında bağ kurmaz.

Anakart Flash Arızası.

Bu arıza en çok karşılaşılan sinyal yok veya programlanmamış arıza kodudur. Yukarıda saydığım nedenlerin hepsi yolundaysa üzgünüm ama anakartın flashı uçmuş. Anakart flas arızası voltajdan kaynaklanır. Tamiri mümkün. Onarımı cihazın marka ve modeline göre değişir. 150tl ile 400tl arası bir fiyat çıkar. İşleyişi şu şekilde. Eğer cihazı yazılım ile kurtarılabilcek durumdaysa 15 dakikada işlem yapılır ve genelde 150tl masraf çıkar. Eğer flaş uçmuşsa yeni flaş takılır ve yazılımı atılır. Bu da masrafı arttırır. Cihaz bu işlem sonrasında eskisi gibi çalışır. Anakart değişmesine gerek kalmaz. Dürüst işini iyi yapan servislere denk gelirseniz bu işlemi yapar. Ama duyduğumuz kadarıyla direk olarak anakart deniliyor tüketiciden daha fazla para almak için.

İzmir Tv Servisi

  • İzmir tv servisi olarak önem verdiğimiz ilk konu başlığı müşteri memnuniyetidir. Bu nedenle yapılan tüm işlemler de hassas bir yaklaşım sergilenmekte ve sadece bilimsel olarak kanıtlanmış olan işlemlere öncelik verilmektedir
  • Ürünlerde yaşanan arızalar, uzman ekiplerimiz tarafından gözden geçirilmekte ve ana sorunun çözümüne odaklanmaktadır. Bu sayede, televizyonların tekrar sorun yaratma ihtimali ortadan kaldırılmaktadır.
  • İzmir tv servisi, ürünlerin güvenliğini ön planda tutmaktadır. Özellikle de söz konusu arızalı cihazların nakliyesi sırasında, özel ambalajlar kullanılmakta ve dışardan gelen darbelere karşı önlem alınmaktadır
  • Servisimizde bulunan raf sistemleri sayesinde, ürünler güvenli bir şekilde depolanmaktadır. Ayrıca, İzmir Tv servisi olarak, müşterilerimizin ürünleri hassas bir şekilde korunması için cilt bandajlar ile paketlenmektedir
  • Temel amacımız, tüm ürünleri modellerini aynı gün içerisinde çözmek ve müşterilerimize teslim etmektir.
  • İzmir tv servisi ekipleri İstanbul’un değişik semtlerinde ihtiyaç duyulması anında hazır olarak beklemektedir. Müşterilerimizden gelen çağrılara göre, hızlı bir şekilde harekete geçilmektedir. Böylece yaşanılan sorun en kısa süre içinde çözüme kavuşturulmuş olmaktadır.
  • Servisimiz bünyesinde bulunan danışmanlar, arızalı televizyonların çözümü için gelinen son noktaları, müşterilerimiz ile paylaşmaktadır. Bu sayede kurulan iletişim ağıda güçlendirilmektedir.
  • Firmamız, teknolojik gelişmeler ile üretilmiş olan malzemeleri sayesinde, meydana gelen arızaları bulma konusunda oldukça profesyoneldir. Yine bu malzemeler ürün modellerine göre belirlenmekte ve her ürün modeli için özel olarak tasarlanmış olan akıllı cihazlar kullanılmaktadır.
  • Sektörümüzde gelişmiş bir hizmet verebilmek için, uluslararası platformlarda yaşanan yeni üretimleri yakından takip etmekte ve çalışma prensibimize sahil etmekteyiz.
Call Now ButtonTIKLA ARA